OfertaWynajem długoterminowyLeasing operacyjnyFloty firmoweSamochody elektryczneWynegocjuj ofertęBlogKontakt📞 +48 667 977 907
Leasing operacyjny

Leasing operacyjny
od 890 zł netto/msc

Wybierz spośród ponad 1200 konfiguracji samochodów i zyskaj finansowanie dopasowane do Twoich potrzeb. Oferujemy prosty leasing dla firm oraz osób prywatnych na najkorzystniejszych warunkach na rynku. Formalności bierzemy na siebie!

Przeglądaj oferty →Wyślij ofertę do negocjacji
Decyzja w 24h
Proces w 100% online
Dostęp do 1 200+ konfiguracji
Doradca 1:1 w 15 min
Przykładowa rata netto od
890
miesięcznie · 36 rat · wpłata 10%
100% raty w koszty firmy
VAT odliczany co miesiąc
Wykup od 1% wartości
Stała rata przez cały okres

Leasing operacyjny i konsumencki – finansowanie pojazdu bez zamrażania kapitału

Leasing to najchętniej wybierana forma finansowania nowych pojazdów w Polsce. W ramach umowy instytucja finansowa nabywa wskazany przez Ciebie model, a Ty korzystasz z niego w zamian za stałą, przewidywalną ratę miesięczną. W CarBuy Pro oferujemy kompleksowe rozwiązania leasingowe dostosowane do potrzeb przedsiębiorców oraz osób prywatnych, zapewniając elastyczne okresy finansowania od 24 do 60 miesięcy oraz wynegocjowane rabaty dealerskie.

Dlaczego leasing?

Co realnie zyskujesz na leasingu operacyjnym

Leasing to nie tylko niższa rata — to przede wszystkim przewaga podatkowa dla Twojej firmy.

Cała rata w koszty

Rata leasingowa, czyli część kapitałowa i odsetki, w całości wchodzi w koszty uzyskania przychodu. To bezpośrednio obniża podatek dochodowy Twojej firmy.

VAT odliczany co miesiąc

Odliczasz VAT od każdej raty: 50% przy aucie używanym też prywatnie albo 100% przy pojeździe wyłącznie służbowym. Oszczędność widać na koncie każdego miesiąca.

Decyzja w 24 godziny

Uproszczone procedury i bezpośrednie relacje z leasingodawcami pozwalają nam dowieźć decyzję ekspresowo. Przy autach do 150 000 zł i firmach z historią często jeszcze tego samego dnia.

Jeden doradca od początku do końca

Dostajesz konkretną osobę, nie infolinię. Jeden numer i jeden człowiek prowadzi Cię od wyboru auta po odbiór kluczyków.

Stała rata przez całą umowę

Rata ustalona w dniu podpisania nie zmienia się do końca trwania umowy. Wzrost stóp czy inflacja nie ruszą Twojego kosztu.

Wykup na Twoich zasadach

Po umowie wykupujesz auto za ustaloną z góry kwotę, od 1% wartości, sprzedajesz je albo zaczynasz nową umowę na nowszy model. Decyzja należy do Ciebie.

Co dokładnie wrzucisz w koszty

To jest powód, dla którego firmy wybierają leasing. Rozpiszmy go na konkrety.

W koszty uzyskania przychodu wliczysz
  • całą ratę leasingową netto, miesiąc w miesiąc
  • czynsz inicjalny, czyli wpłatę własną
  • opłatę za wykup, w wielu przypadkach
  • pakiety dodatkowe: ubezpieczenie, serwis, opony
O czym warto pamiętać
  • limit kosztów: 150 000 zł (spalinowe), 225 000 zł (elektryki)
  • VAT odliczysz w 50% lub 100%, zależnie od użytkowania
  • wykup za niski procent + sprzedaż bywa wyjątkowo korzystny

To ogólne zasady, a nie porada podatkowa. Konkretne liczby dla Twojej firmy najlepiej potwierdzić z księgowym — chętnie podeślemy mu wszystkie dane z umowy.

Leasing operacyjny a finansowy – czym się różnią?

Wybór odpowiedniego typu umowy zależy od struktury Twoich finansów:

Dla kogo?

Leasing operacyjny dla każdego przedsiębiorcy

🏢
Spółki i większe firmy

Buduj flotę bez zamrażania kapitału. Zarządzasz kosztami, a po umowie wymieniasz auta na nowe, bez kłopotu ze sprzedażą używanych.

💼
Jednoosobowe działalności

Już od kilku miesięcy działalności możesz dostać leasing. Brak idealnej zdolności kredytowej nie zawsze przekreśla wniosek, bo dobieramy produkt do Twojej sytuacji.

🚀
Startupy i nowe firmy

Nawet bez długiej historii da się leasingować auto. Mamy produkty na start, zaprojektowane pod firmy z krótkim stażem.

Leasing konsumencki – opcja dla osób prywatnych

Nie prowadzisz działalności gospodarczej? Leasing konsumencki to doskonała i bezpieczna alternatywa dla klasycznego kredytu gotówkowego. Jako osoba prywatna korzystasz ze stałej, przewidywalnej raty bez konieczności angażowania własnych oszczędności na zakup pojazdu. Proces weryfikacyjny jest uproszczony, a po zakończeniu umowy sam decydujesz, czy wykupujesz pojazd na własność, czy wymieniasz go na nowszy model w nowym kontrakcie.

Kiedy warto rozważyć wynajem długoterminowy?

Choć leasing daje najkrótszą i najbardziej opłacalną drogę do wykupu pojazdu na własność, dla wielu klientów lepszym wyborem okazuje się wynajem długoterminowy. Jeśli zależy Ci na pełnej wygodzie, w której jedna rata pokrywa ubezpieczenie OC/AC, pełen serwis, wymianę opon i pojazd zastępczy, a po 2-3 latach chcesz po prostu zwrócić pojazd bez martwienia się o jego sprzedaż – wynajem będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Jak to działa?

Leasing w 4 prostych krokach

1

Wybierz auto

Przeglądaj 1 200+ konfiguracji i wybierz pojazd dla swojej firmy.

~15 min
2

Wyślij wniosek

Wypełnij krótki formularz online. Nasz doradca oddzwoni w 15 minut.

~5 min
3

Decyzja w 24h

Analizujemy wniosek i dostarczamy decyzję leasingową ekspresowo.

do 24h
4

Odbierz auto

Podpisujesz umowę elektronicznie i odbierasz auto — pod wskazany adres.

7–14 dni
Porównanie

Leasing vs Wynajem długoterminowy

Która opcja jest lepsza dla Ciebie? Sprawdź kluczowe różnice.

CechaLeasing operacyjnyWynajem długoterminowy
Właściciel pojazduLeasingodawcaWynajmujący
Opcja wykupu✓ Tak, od 1%✗ Brak
Koszt w rachunkowości✓ 100% raty to KUP✓ 100% raty to KUP
Odliczenie VAT✓ 50% lub 100%✓ 50% lub 100%
OC/AC w racieOpcjonalnie✓ Standardowo
Serwis w racieOpcjonalnie✓ Standardowo
Ryzyko wartości rezydualnejPo stronie leasingobiorcy✓ Po stronie wynajmującego
Wysokość raty✓ NiższaWyższa (all-inclusive)

Leasing w skrócie

890 złnetto miesięcznie, od tej raty zaczynają się oferty
24htypowy czas decyzji leasingowej
od 1%wartości auta wynosi wykup na koniec umowy
100%raty w kosztach uzyskania przychodu
1 200+samochodów w zasięgu (dostęp przez sieć dealerów)
Oferty leasingowe

Auta dostępne w leasingu

Raty na kartach podane brutto. W hero rata 890 zł to wartość netto.

Zobacz wszystkie
NowośćLeasing / Wynajem
Czarny Mercedes-Benz A 200 Hatchback AMG, ujęcie z przodu pod kątem na tle drzew i innych samochodów
Mercedes-Benz
A 200
A 200 Hatchback AMG Premium
BenzynaHatchback163 KM2026
Leasing / Wynajem
Rata brutto od
1305 zł / msc
Serwis w racieOpony
PolecamyLeasing operacyjny
Szara Škoda Octavia Combi Sportline w ujęciu z przodu i boku na czarnym tle
Škoda
Octavia
Octavia Combi Sportline 2,0 TSI 204 KM 150 kW 7-biegowa automatyczna 4x4
BenzynaKombi204 KM2026
Leasing operacyjny
Rata brutto od
1177 zł / msc
Leasing operacyjny
BMW M340i xDrive Limuzyna w leasingu
BMW
M340i
xDrive Limuzyna
BenzynaSedan392 KM2026
Leasing operacyjny
Rata brutto od
2513 zł / msc
NowośćLeasing operacyjny
Volkswagen Tiguan Tiguan R-Line Plus 2,0 TDI 4MOTION 142 kW / 193 KM automatyczna, DSG 7-stopniowa w leasingu
Volkswagen
Tiguan
Tiguan R-Line Plus 2,0 TDI 4MOTION 142 kW / 193 KM automatyczna, DSG 7-stopniowa
DieselSUV193 KM2026
Leasing operacyjny
Rata brutto od
2240 zł / msc
BestsellerLeasing operacyjny
Volkswagen Golf Golf R-Line 1.5 eTSI mHEV 110 kW / 150 KM DSG, 7-stopniowa w leasingu
Volkswagen
Golf
Golf R-Line 1.5 eTSI mHEV 110 kW / 150 KM DSG, 7-stopniowa
HybrydaHatchback150 KM2026
Leasing operacyjny
Rata brutto od
1188 zł / msc
BestsellerLeasing operacyjny
Volkswagen Passat Passat R-Line Plus 1.5 TSI mHEV 110 kW / 150 KM DSG, 7-stopniowa w leasingu
Volkswagen
Passat
Passat R-Line Plus 1.5 TSI mHEV 110 kW / 150 KM DSG, 7-stopniowa
BenzynaKombi150 KM2026
Leasing operacyjny
Rata brutto od
1379 zł / msc
BestsellerLeasing operacyjny
Volkswagen Passat Passat Business Plus 2.0 TDI SCR 110 kW / 150 KM DSG, 7-stopniowa w leasingu
Volkswagen
Passat
Passat Business Plus 2.0 TDI SCR 110 kW / 150 KM DSG, 7-stopniowa
DieselKombi150 KM2026
Leasing operacyjny
Rata brutto od
1439 zł / msc
NowośćLeasing operacyjny
Audi S5 S5 Limousine TFSI S tronic 367 KM w leasingu
Audi
S5
S5 Limousine TFSI S tronic 367 KM
BenzynaSedan367 KM2026
Leasing operacyjny
Rata brutto od
2702 zł / msc
Od rękiLeasing operacyjny
BMW 520d 520d xDrive Limuzyna w leasingu
BMW
520d
520d xDrive Limuzyna
DieselSedan197 KM2026
Leasing operacyjny
Rata brutto od
2476 zł / msc
Od rękiLeasing operacyjny
BMW 520d BMW 520d xDrive Limuzyna w leasingu
BMW
520d
BMW 520d xDrive Limuzyna
DieselSedan197 KM2026
Leasing operacyjny
Rata brutto od
2487 zł / msc
NowośćLeasing operacyjny
Audi Q3 Sportback TFSI quattro 150 kW S tronic w leasingu
Audi
Q3 Sportback
TFSI quattro 150 kW S tronic
BenzynaSUV204 KM2026
Leasing operacyjny
Rata brutto od
1950 zł / msc
PromocjaLeasing operacyjny
Škoda Superb Sportline 2,0 TSI (204 KM) 150 kW 7-biegowa automatyczna w leasingu
Škoda
Superb
Sportline 2,0 TSI (204 KM) 150 kW 7-biegowa automatyczna
BenzynaSedan204 KM2026
Leasing operacyjny
Rata brutto od
1348 zł / msc

Koniec umowy, trzy drogi do wyboru

Kiedy umowa się kończy, decyzja należy do Ciebie.

🔑
Wykup auta

Za ustaloną z góry kwotę, od 1% wartości. Samochód przechodzi na Twój majątek, możesz nim jeździć dalej.

💰
Sprzedaż po wykupie

Auta, które dobrze trzymają wartość, po wykupie za niski procent można sprzedać z realnym zyskiem.

🔄
Nowa umowa

Oddajesz dotychczasowe auto i zaczynasz leasing na nowszy model. Twoja firma cały czas jeździ świeżym samochodem.

FAQ

Najczęstsze pytania o leasing

Rata zależy od ceny auta, wpłaty własnej, okresu umowy i kwoty wykupu. W CarBuy oferty zaczynają się od około 890 zł netto miesięcznie za auto kompaktowe. Im wyższa wpłata własna i wykup, tym niższa rata miesięczna. Najtaniej wychodzi porównanie kilku ofert na ten sam model, co robimy za Ciebie.
Tak. Leasing bez wkładu własnego, czyli z wpłatą 0%, jest dostępny w wielu ofertach. Wyższa wpłata własna obniża jednak miesięczną ratę i bywa pomocna przy uzyskaniu pozytywnej decyzji, więc wariant dobieramy do Twojej sytuacji.
Tak, choć przy bardzo krótkim stażu firmy leasingodawca może poprosić o wyższą wpłatę własną albo dodatkowe zabezpieczenie. Mamy produkty zaprojektowane pod nowe firmy, więc kilka miesięcy działalności zwykle wystarczy.
Bywa możliwy, ale wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Część leasingodawców patrzy łagodniej na historię kredytową niż banki, a wyższa wpłata własna potrafi przeważyć szalę. Najlepiej prześlij nam dane, sprawdzimy realne opcje bez zobowiązań.
W operacyjnym auto należy do leasingodawcy, całą ratę wrzucasz w koszty, a VAT odliczasz od każdej raty. W finansowym auto od razu jest w Twojej ewidencji środków trwałych, VAT płacisz z góry, a w koszty wliczasz tylko amortyzację i odsetki. Dla większości firm korzystniejszy jest operacyjny.
Tak. Leasing konsumencki jest przeznaczony dla osób prywatnych, które nie prowadzą działalności. Spłacasz auto w stałych ratach, a na koniec umowy je wykupujesz lub oddajesz. Nie ma tu korzyści podatkowych jak przy leasingu firmowym, ale procedura jest prostsza niż przy klasycznym kredycie, a umowę chroni ustawa o kredycie konsumenckim.
W leasingu konsumenckim auto do końca umowy pozostaje własnością leasingodawcy, a Ty płacisz za jego używanie i decydujesz o wykupie dopiero na końcu. Kredyt od razu czyni Cię właścicielem i finansuje zakup. Leasing konsumencki bywa łatwiej dostępny i ma prostszą procedurę, a stała rata ułatwia planowanie budżetu.
Leasing operacyjny to forma finansowania, w której używasz samochodu przez określony czas (zwykle 24–60 miesięcy), płacąc comiesięczną ratę. Auto pozostaje własnością leasingodawcy, co pozwala całą ratę zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu firmy.
Z leasingu operacyjnego mogą korzystać firmy, jednoosobowe działalności gospodarcze (JDG) oraz spółki. Wystarczy posiadać aktywną działalność — nawet nowe firmy mogą często uzyskać finansowanie przy odpowiednim zabezpieczeniu.
W CarBuy standardowa decyzja leasingowa zapada w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku. Dla uproszczonych procedur (pojazdy do 150 000 zł, firmy z historią) często już w kilka godzin.
Minimalna wpłata własna to zazwyczaj 0% (leasing bez wkładu własnego) lub 10% wartości pojazdu. Wyższa wpłata własna obniża miesięczną ratę i może ułatwić uzyskanie pozytywnej decyzji.
Tak. W leasingu operacyjnym wartość wykupu jest ustalana z góry — zazwyczaj wynosi od 1% do 20% wartości pojazdu. Po wykupie samochód przechodzi na Twój majątek lub możesz go sprzedać.
Standardowa rata leasingowa obejmuje amortyzację pojazdu i odsetki. W pakietach CarBuy możesz dodatkowo dołączyć OC/AC, serwis, opony i assistance — wszystko w jednej stałej racie.
Tak. W leasingu operacyjnym możesz odliczyć 50% VAT (dla samochodów używanych również prywatnie) lub 100% VAT (dla pojazdów służbowych ze stosowną deklaracją VAT-26). Raty są też kosztem uzyskania przychodu w 100%.
Proces jest w pełni zdalny: wybierasz auto, wysyłasz wniosek przez internet, nasz doradca kontaktuje się z Tobą w ciągu 15 minut, a decyzja zapada w 24h. Umowę podpisujesz elektronicznie — bez wizyty w biurze.

Policzmy Twoją ratę

Powiedz, jakiego auta szukasz albo prześlij ofertę, którą już masz. Porównamy warunki kilku leasingodawców i wrócimy z propozycją dopasowaną do Twojej firmy.

Dlaczego warto wybrać leasing w CarBuy Pro?

W CarBuy Pro nie musisz samodzielnie porównywać dziesiątek skomplikowanych propozycji bankowych. Nasi eksperci przeanalizują Twoją sytuację, dobiorą optymalny wariant finansowania i przeprowadzą Cię przez cały proces – od wyboru modelu, przez formalności online, aż po bezpieczne wydanie pojazdu. Prześlij nam swoją ofertę lub skontaktuj się z naszym doradcą, aby sprawdzić, jak wysokość raty możemy dla Ciebie wynegocjować!